Sanayi ve Mühendislik çekimleri, ekipman, ortam ve çalışma detay

Sanayi ve üretim alanlarında birçok amaçla çekimler yapılabilir. Bunlar, kurumsal kimlik oluşturma, güven oluşturma, izahat ve bilgilendirme gibi amaçlar olabilir .
Günümüz iş dünyasında marka değerinin önemini hiç kimse tartışmıyor. markalaşma yada reklam çalışmalarında ihtiyaç duyulan materyallerin arasında ise hiç kuşkusuz fotoğraf ve videolar önemli yer tutuyorlar. Doğru materyaller ile oluşturulan projeler şüphesiz daha verimli sonuçlar almanın da ilk anahtarlarından. Dolayısı ile helva yapmadan önce unun ve yağın da kalitelisini elde etmek doğru sonuca ulaşmanın da temel gereksinimlerinden oluyor.
Bu amaçlar doğrultusunda Sanayi sahalarında şu alt yapıları kullanarak hizmet veriyoruz.
Drone ile havadan çekim.
Daha büyük ölçekli işlerde Cessna 172 üstten kanatlı uçak ile havadan çekim.

Gimbal ile tanıtım ve eğitim videoları çekimleri.
İç mekan yada dış mekan fabrika, atölye, üretim bantı, depolama, nakliye, yükleme, ambalajlama, noktalarında film ve fotoğraf çekimleri.
Sanayi çekimlerinde fotoğraf ve video çekim sürecinin doğru işlemesi için yapılması gereken ön çalışmaları aşağıda maddeler halinde değerlendirebiliriz. Bu bilgilerin bizimle çalışsın yada çalışmasın tüm hazırlık aşamasındaki firmaların işine yarayacağını düşünüyoruz.
işletmenin görsel anlamda ihtiyaç duyacağı materyallerin oluşturulabilmesi için çekimlere başlamadan önce, çekim planlamasının yapılması ve çekim yapılacak noktalardaki sorumluların çekim organizasyonuna hazır hale getirilmesi.
Mimari yapıda yada peyzajda, eksiklik ,çarpıklık, bozukluk var ise düzeltmek, boya, badana, tabela poster ve bayrak asma v.s işlerin organizasyonu
hem iç mekan çekimlerinde, hem dış mekan çekimlerinde fotoğrafa dahil olmasını istemediğimiz her şeyin ortadan kaldırılması ( gereksiz aletler ve dağınıklıklar, temizlik, açık kapaklar, dış mekandaki görüntüyü kirleten kontrol dışı arabalar, yada benzeri şeyler, ofislerdeki masaların tertibi dolap ve görünen kısımların uygun hale getirilmesi )
Görevli kimselerin pozisyon ve fonksiyonlarına uygun halde giyim kuşam ve ayakkabılarının hazırlanması saç sakal tıraşlarının olması bayanların aynı şekilde gerekli hazırlıkları yapmaları.
Şirket taşıtları çekimlere dahil olacak ise taşıtların görsel olarak (temizlik ve reklam görselleri, araç giydirme v.s) hazır hale getirilmesi park alanlarının gereksiz araçlardan temizlenerek mevcut araç duruş ve pozisyonlarının ayarlanması çekime hazır duruşlarda olmalarının sağlanması.
Eğer mümkünse fotoğraf çekimi devam ederken kullanılan ekipmanların diğer çekim noktalarına naklini hızlandırmak ve kolaylaştırmak amacıyla trans palet, forklift yada benzeri bir nakil aracının hazır bulundurulması.


Gerek içeride, gerekse dışarıda bulunan aydınlatma lambalarında eksikler varsa onlar tamamlanması ve yanmayan lamba kalmayacak şekilde iç ve dış mekanların hazırlanması. Elektrik tesisatı ile ilgili sorun varsa giderilmesi. İstenen bölgeye elektrik tedarikinin sağlanması.

Bizim kuracağımız kendi ışıklarımız kadraj dışında kalarak gerekli aydınlatmayı sağlamakla birlikte, fotoğrafta gerekli doğallığın sağlanabilmesi ve kadraj içi görselliğin sağlanması için mevcut tesis aydınlatmasının eksiksiz bir şekilde hazır olması önemlidir.

Çekimlerde görsel olarak kullanılacak makine ekipmanlarının forklift, yükleme, taşıma düzenleme v.b araçların bakım ve temizliklerinin yapılması.